Unde ma cazez?

Unde mananc?

De unde cumpar?

Categorii:

  • Auto

    Auto, Scoli de Soferi, Benzinarii ...

  • Constructii

    Amenajari, Firme constructii, Hidroizolatii, ...

  • Divertisment

    Baruri, Puburi, Cluburi, Discoteci, ...

  • Educatie

    Biblioteci, Educatie, Galerii de ...

  • Liberi Profesionisti

    Electricieni, Zidari, Zugravi, Instalatori, ...

  • Lucruri de facut

    Distractii ...

  • Sanatate

    Infrumusetare, Stomatologie, Ginecologie, ...

  • Servicii

    Agentii imobiliare, Avocati, juristi, ...

  • Shopping

    Centre Comerciale, Alimentare, Articole ...

  • Turism

    Hoteluri, Pensiuni , Puncte Turistice, ...

Newsletter

Aboneaza-te pentru a primi pe mail noutati saptamanal

Aboneaza-te la newsletter

Trimite pe Yahoo


Zilele Orasului Suceava 2016

Municipiul Suceava se pregătește de sărbătoare. Pe 24 iunie, de Sânziene, sărbătorim Hramul Orașului.
Și anul acesta, primaria municipiului Suceava a pregătit diferite evenimente pentru suceveni.

PERIOADA 23 – 26 IUNIE 2016

Locaţie: Parcare Iulius Mall Suceava
23.06.2016 - Joi
Ora:19.00 - Bianca Ciubotaru
Ora:20.00 - Trupa „Alter Ego” Suceava

24.06.2016 - Vineri
Ora:14.00 -Fanfara "Bucovina" a Primariei Municipiului Suceava
Ora:15.00 - Deschiderea Oficială a „Zilelor Sucevei”
- Înmânarea Diplomelor de „Cetăţean de Onoare”
- Sărbătorirea cuplurilor care împlinesc 50 de ani de la căsătorie
Ora:16.00 – Spectacol folcloric
" La hram de Sânzâiene”
Participă artişti şi grupuri folclorice din subzonele etnografice ale Judeţului Suceava:
Dorna - Ansamblul folcloric „ Dorna Dorului”,
- Pamfil Roată,
- Eliza Hechelciuc.

Câmpulung - Ansambulu folcloric „Arcanul Fundu Moldovei”,
- Nicoleta Hafiuc,
- Ana Tonegari.
Ora:18.00 - „Solia Cetăţilor”
Suceava - Sorin Filip
- Andra Matei
- Marius Zgâianu
- Vasilica Maruneac
- Alexandru Recolciuc
- Doina şi Ciprian Petroaie
- Andreea Chisăliţă
Ora: 19.30
Fălticeni - Grup Flocloric „Balada”
- Maria Tanasă
Humor - Grup Folcloric „Mănăstirenii” - Mănăstirea Humorului
- Alexandru Brădăţan
Rădăuţi - Ansamblul Folcloric „Florile Bucovinei” al Casei de Cultură Rădăuţi
- Adriana Bucevschi
Ora: 22.00
- Fanfara Stamate şi Călin Brăteanu

25.06.2016 – Sâmbătă
Ora:17.00 - Muzică scenă
Ora: 18.30 - Valori sucevene: - Diana Dăscăliţei
- Andra Şlemco
- Dragoş Bucatariu
- Iuliana Aniţei
- Iuliana Marianciuc
- Bucovina Dance Studio
- DJ Jacky si Robert Prisacari (Romanii au talent)
Ora :20.00 - Otilia
Ora:21.00 - Cargo

26.06.2016 – Duminică
Ora:14.00 - Muzică scenă
Ora:14.30 – Trupa de dans “Don't Touch”
Ora: 14.45 – Medeea Soroceanu ( Muzica usoara)
Ora:15.00 – Tineri intrepreti din Suceava „Muguri de cantec”
Ora:16.00 - Ansamblul Artistic „Ciprian Porumbescu”
Ora:18.30 - Cristian Munteanu & „Pro Music”
Ora:20.00 - Trupa „Maxim”
Ora:21.00 - Vescan
Foc de artificii

Prezintă : Ovidiu Rusu

Comentarii:

Adauga un comentariu:

(*) Campuri obligatorii